Pěnová izolace

Moderní Izolační Technologie: Stříkaná Polyuretanová Pěna

Zamezení pronikání vzduchu

Studie ukázaly, že až 40% z celkové energetické ztráty budovy je z důvodu pronikání vzduchu. Vzduch proniká do domů přes mezery a praskliny ve zdech, drážkami, okny a dveřmi. Tradiční izolace ze skelné vaty netěsní kolem sloupků, trámů a v dutinách, čímž se usnadní pronikání vzduchu.

Stříkaná izolační pěna přilne na stěny a podlahy a výplní dutiny, mezery čímž utěsnění a vytvoří izolační bariéru, která zabraňuje úniku vzduchu.

Snižováni vlhkosti a plísně

Růst plísní se často vyskytuje za přítomnosti nadměrného tepla a hromadění vlhkosti. I když neexistuje žádný proveditelný způsob, jak zcela eliminovat plísně a póry plísní v interiéru, nejefektivnější způsob, jak kontrolovat růst plísní je kontrolovat vlhkost. Stříkaná pěnová izolace může být efektivně využívána jako vzduchová bariéra a parozábrana. Při aplikaci, stříkané pěny se utěsňují trhliny, mezery a díry ve struktuře a opláštění budovy, dochází k vytvoření těsného prostoru a tím se sníží průtok vzduchu a vlhkosti jak při průniku, tak i při uniku z budovy.

Posílení stability budov

Stříkaná izolační pěna může zcela vyplnit dutiny a tím vytvoří bezešvou a monolitickou stěnu. Vzhledem k její tuhosti, stříkaná pěna s uzavřenými póry aplikována na stěnách domů zvyšuje celkovou stabilitu konstrukce. Výzkum ukázal, že stěny s aplikovanou stříkanou pěnu s uzavřenými buňkami zvyšují pevnost a odolnost o 75 až 200 procent.

Odhlučnění

Stříkaná a pěna může fungovat jako zvuková bariéra dělající dům více akusticky těsnější a přináší vice soukromí mezi jednotlivými místnosti. Pěny s otevřenou strukturou buněk jsou zvláště skvělé pro blokování přenosu zvukových vln.

Zlepšení domácího pohodlí

Mnohem pohodlnější prostředí v interiéru lze dosáhnout pomocí stříkané pěnové izolace. Těsnící vlastnosti stříkané pěny mohou v důsledku snížit nebo eliminovat průvan, přičemž zlepšená regulace teploty je odvozena z izolačních vlastností stříkané pěny. Navíc vlastnosti stříkané pěny jako vzduchové a parotěsné zábrany mohou významně ovlivňovat přítomnost alergenů a vlhkosti ve vzduchu. Zvukové izolační vlastnosti stříkané pěny Vám zajistí klid v interiéru, který je nedosažitelný s tradičními izolačními materiály.

Nižší náklady na energii

Jak již bylo uvedeno výše, více než 40% energetických ztrát v domě je kvůli pronikání vzduchu, což z něj činí hlavního přispěvatele vysoké spotřeby energie, nákladů. Těsnicí vlastnosti stříkané pěnové izolace můžou účinně eliminovat pronikání vzduchu, čímž mohou redukovat spotřebu energie a tím i náklady na energii. Izolační vlastnosti stříkané pěny přispívají k účinnější regulaci teploty, což snižuje potřebu použití klimatizace a topení, čímž se dále snižují měsíční účty za energie.

(texty a ilustrační obrázky majetkem společnosti HONTER Company s.r.o.)

Spočítáme Vám cenu izolace

Vyplňte formulář níže a odpovíme Vám co nejdříve.